Острів Джарилгач

Поруч із Лазурним є найбільший в Чорному морі острів Джарилгач.

На острів можна поплисти на човні чи обійти метрів 200-300  лиманом.

 

Лиман

Також в Лазурному є лиман, в якому люди шукають лікувальні грязі.

Заповідник «Асканія-Нова»

Неподалік Лазурного є Біосферний заповідник «Асканія-Нова» ім. Ф. Е. Фальц-Фейна – заснований в 1898 році Фрідріхом Фальц-Фейном.
Розташований біля смт. Асканія-Нова Чаплинського району Херсонської області
Площа заповідника становить 33 307,6 га, з них 11 054 га — «абсолютно заповідна» степова зона. Асканійський степ вважається типчаково—ковиловим. У заповіднику є не менше 1155 видів членистоногих, 7 видів земноводних та плазунів, 18 видів ссавців, у різні пори року пролітає понад 270 видів птахів, з яких 107 видів залишаються на гніздування. Крім того, тут ростуть 478 вищих рослин.
Відстань від смт.Лазурне до заповідника «Асканія-Нова» 137 км. Близько 2х годин їзди.

Гейзер (природні термальні джерела)

Завжди мріяли побувати на Мертвому морі? Тоді природні гарячі джерела України чекають вас. Херсонський гейзер розташований неподалік від приморського курорту Залізний Порт, де і функціонує справжнісінький термальне джерело.

Це артезіанська свердловина глибиною 1,5 кілометра, з якої вода, насичена біологічно активними компонентами, під великим тиском надходить в три невеликих обладнаних басейну. Йод, бром, бор і багато інших елементів роблять це джерело унікальним явищем природи. Вода дуже солона, дуже гаряча, насиченого темно-бурого кольору.

Магія херсонської гарячої мінеральної води, яка виходить на поверхню з глибокої свердловини (одна тисяча п’ятсот двадцять сім метрів) здатна вилікувати багато хвороб. Зараз є три купальні: дві – з водою, в яких температура однакова протягом року; одна – з лікувальною гряззю. Температура води 65-70 градусів. Основні складові води: йод, бор, бром.